מה זה קופירייטינג, ולמה הוא חייב להיות חלק מהעסק שלך?

מה זה קופירייטינג, ולמה הוא חייב להיות חלק מהעסק שלך?

אם אתם בעלי עסקים – וודאי יצא לכם להיתקל בסיטואציה כזו שאתם בטוחים שביצעתם את כל התהליכים בצורה נכונה, דף הנחיתה שלכם נראה מדהים בעיניכם, והמודעות מושלמות. אבל למרות זאת – הלידים לא זורמים, אין רכישות במשפך השיווקי, והכל נשאר על סטטוס ״נעצר״. ההמלצה שלנו במצבים כאלה היא – בדקו את הקופירייטינג (כתיבה שיווקית) במשפך השיווקי שלכם!

יש כאלו שנוטים לחשוב כי קופירייטינג הוא כישרון מולד. או שיש לך את זה – או שאין לך. אבל האמת היא, שזו טעות חמורה, ואין באמת אדם שנולד עם יכולות קופירייטינג אדירות מבלי ללמוד את התחום לעומק.

שלא תבינו לא נכון – בהחלט קיימים אנשים עם יכולות כתיבה מולדות, אך זה לא הופך אותם למומחים בקופירייטינג.

אז למה דווקא קופירייטינג?

עולם הקופירייטינג מחולק לנוסחאות (דוגמה לאחת מהן כאן). קופירייטר מקצועי ידע כיצד להניע את הקהל לפעולה, כיצד לשתול את המסרים המתאימים בתת המודע של הקהל, וכיצד לגרום להם להשאיר פרטים או לרכוש את המוצר או השירות שלו.

קופירייטר שיודע לעשות את העבודה שלו בצורה מקצועית, ולבצע את הכתיבה השיווקית בצורה מוכרת ומשכנעת, ולא פרסומית מדי – יכול לעשות פלאים בעסקים.

מה ההבדל בין כתיבה שיווקית לכתיבת תוכן?

ראשית, חשוב להבהיר – קופירייטינג וכתיבת תוכן, הם 2 תחומים שונים, ו2 שירותים שונים.

העקרונות יכולים להיות זהים או דומים, אך בפועל מדובר בתחומים שונים.

קופירייטינג פונה יותר אל עולם השיווק, דפי הנחיתה, מודעות, וכל מה שקשור לתהליך המכירה. כתיבת תוכן פונה אל עולם הידע וההעשרה. בשונה מקופירייטינג, כתיבת תוכן תבוא לידי ביטוי בעיקר בכתיבת מאמרים, ופוסטים שבאים להעביר ידע מסויים.

האם כתיבה שיווקית חייבת להיות בכל עסק?

התשובה היא חד משמעית – בהחלט. כתיבה שיווקית היא המפתח להצלחה בשיווק העסק, ובלעדיה התוצאות לא יגיעו למקסימום שלהן לעולם.

יש אנשי מקצוע רבים בעולם הכתיבה השיווקית, וחשוב לבחור אותם בקפידה. מכיוון ואין חובה כלשהי לעבור הכשרות מסויימות כדי להיחשב כקופירייטרים – התחום מלא בשרלטנים שלא באמת יודעים להביא תוצאות. אז שימו לב!

האם כדאי לקחת קורס?

אם אתם לא רואים לנכון לשלם לבעל מקצוע שיעשה את העבודה הזו בשבילכם – אנו בהחלט ממליצים לקחת קורס בתחום.

אחד הקורסים שאנו יכולים להמליץ עליו (מניסיון), הוא מסלול בראשית של דודו נחום. דודו נחום מעביר את הקורס בצורה פשוטה, חדה, ומדוייקת, באמצעות נוסחאות שלמד ופיתח.

לסיכום

שילוב של טכניקות קופירייטינג הוא חובה בכל עסק ובכל משפך שיווקי. בין אם מדובר במודעה בעיתון, בפרסום בדיגיטל, או אפילו בשלטי חוצות.

זה לא ממש משנה אם בחרתם בבעל מקצוע, או שבחרתם לעשות זאת בעצמכם, כל עוד הרמה תהיה גבוהה.

זכרו: ביצועי קופירייטינג גבוהים – יכולים לקחת את העסק שלכם לגבהים שלא חלמתם עליהם!